Dotknij Teatru

Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki był jednym z partnerów projektu Dotknij Teatru, którego organizatorem był Teatr Szwalnia

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, objęty honorowym patronatem przez Prezydent Miasta Łodzi.

W ramach projektu osoby niewidome i słabo widzące przy wsparciu opiekunów spotkali się na przedstawieniu  „Niebo-stan” to interaktywna sytuacja społeczno­-­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­artystyczna z elementami słuchowiska, instalacji. To kruche rozważania o szczęściu, wzajemnościach i bliskości. „Żyć szczęśliwie pragniemy wszyscy, ale na czym polega życie szczęśliwe?” błogo-stan – dobro-stan – drzewo-stan – krzewo-stan – kwiato -stan – wodo-stan – żywo-stan Stań. Słuchaj. Najważniejsze może być w miejscu przecięcia. Czy nasze drogi się krzyżują?

W słuchowisku wykorzystano fragmenty: „Sztuki życia” Zygmunta Baumana, „O szczęściu” Władysława Tatarkiewicza.

W ramach wydarzenia przeprowadzone zostało krótkie szkolenie dla osób widzących – dotyczące przemieszczania się z osobami niewidomymi i słabowidzącymi.

Działanie odbyło się w dwóch lokalizacjach.

Rozpoczęcie – Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki, ul. Więckowskiego 13.

Kontynuacja – Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90.                    ­­­

Koncepcja, realizacja – Ewa Łukasiewicz

Tekst słuchowiska – Katarzyna Skręt

Muzyka – Piotr Matula

Wywiady, video – Łukasz z Bałut

Głos – Grzegorz Mikołajczyk

Skip to content