logo Kapitał Ludzki logo Unii Europejskiej
Polski Związek Niewidomych - Okręg Łódzki

  

 60 lat w wielkim skrócie,
czyli wystawa w muzeum i piknik turystyczno-rekreacyjny

 

15.06.2016 roku o godz. 1130 nastąpiło otwarcie nietypowej wystawy. Oto pierwszy raz w progi Muzeum Okręgowego w Sieradzu zawitało Koło Terenowe PZN z Sieradza. W przygotowanej ekspozycji pokazano różne urządzenia, pomoce życia codziennego, z których korzystają osoby z dysfunkcją wzroku. Wyeksponowano także czasopisma w brajlu i druku powiększonym, z których oglądający wystawę mogą dowiedzieć się, że sport i turystyka nie są obce niewidomym. Ta ciekawa inicjatywa była wspólnym pomysłem Zarządu Koła oraz pracowników muzeum. Okazało się, że pomysł chwycił i to jak! Inauguracja ekspozycji zgromadziła wielu znamienitych gości. Wywołała także ogromne zainteresowanie. Na otwarciu pojawili się urzędnicy, przedstawiciele organizacji, z terenu miasta i powiatu. W otwarciu uczestniczyła także Prezes PZN Okręgu Łódzkiego Iwona Jędrys oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Okręgu Jadwiga Jączyk. Po oficjalnym otwarciu wystawy, którego dokonała Prezes Koła Eugenia Anna Wewersowicz, członkowie Koła i goście zostali zaproszeni na prezentację „Spotkanie z niewidomym”. W tej części wiceprezes Koła Alicja Nyziak przedstawiła historię od powstania pisma punktowego do współczesności. Kolejnym punktem były warsztaty „Dotknąć zabytek”. To była jedyna okazja żeby osoby z dysfunkcją wzroku mogły swobodnie obejrzeć, dotknąć wybrane muzealne eksponaty. Jak ogromne zainteresowanie wywołała ta część spotkania widać na zdjęciach.

Otwarcie ekspozycji w Muzeum Okręgowym połączono z piknikiem turystyczno-rekreacyjnym. Członkowie Koła chętnie brali udział w konkursach, w których należało się wykazać wiedzą o historii Sieradza i Polskiego Związku Niewidomych.

Zabawa była naprawdę przednia. Na drugą część ekspozycji Zarząd Koła Terenowego nr 19 PZN w Sieradzu zaprasza 15.09.2016 r. Zapewniamy wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

Zdjęcia własne oraz ze strony http://sieradz.naszemiasto.pl/ autor Paweł Gołąb.

  

Powieksz
logo Polskiego Związku Niewidomych

PZN Okręg Łódzki
ul. Więckowskiego 13
90-721 Łódź

tel. (42) 633 44 18,

fax. (42) 630 65 05

 

KRS 0000087884

 

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Instytucja Pośrednicząca 2 stopnia logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
Copyright © 2009 PZN Okręg Łódź
Projekt i wykonanie: Lux Futuri
Ilość wejść: 1777452